O konferencji

Testwarez 2017

“Complexity”

CEL

Współczesne testowanie oprogramowania to dżungla. Dżungla pojęć (nierzadko będących jedynie nic nie znaczącymi “buzzwordami”), idei, metod, narzędzi, modeli, metodyk, frameworków i podejść – często niejasnych, niedopowiedzianych bądź wręcz sprzecznych ze sobą. Proces profesjonalnego wytwarzania oprogramowania stał się w ostatnich latach niebywale skomplikowanym przedsięwzięciem. Testowanie, jako nieodłączna jego część, siłą rzeczy również staje się coraz trudniejsza do ogarnięcia umysłem przez poszczególnych członków zespołu. Testowanie staje się coraz dojrzalszą dyscypliną inżynierii oprogramowania, co powoduje, że próg wejścia do zawodu testera nieustannie wzrasta.

Problemy i wyzwania nie dotyczą jedynie początkujących, ale w ogóle wszystkich parających się inżynierią jakości. Jak z powodzeniem testować oprogramowanie, sensownie mierzyć i zapewniać jakość, efektywnie komunikować się z współpracownikami i klientem? Które z setek możliwych rozwiązań zastosować w naszym własnym projekcie? Kiedy i jak używać narzędzi tak, żeby się to nam rzeczywiście opłacało? I jak je sensownie wybrać? Czym jest jakość z praktycznego, biznesowego punktu widzenia? Czy da się ją w ogóle jednoznacznie zdefiniować? Czy w testowaniu rzeczywiście istnieją “najlepsze praktyki”? Jak powinna wyglądać ścieżka kariery inżyniera jakości A.D. 2017? Tak wiele pytań, tak mało (sensownych) odpowiedzi…

Jednym słowem w jaki sposób współczesny tester, funkcjonujący w tych szalonych, skomplikowanych dla IT czasach, może stać się profesjonalnym ekspertem w swojej dziedzinie? Podczas dwunastej edycji konferencji Testwarez chcielibyśmy skupić się wokół powyższych problemów. Pragniemy zaprosić Was do dyskusji o tym jak utrzymać wysoką jakość testerskiej pracy we współczesnym, wymagającym, trudnym i złożonym (complex) środowisku IT.

Na konferencji Testwarez wśród prelegentów jak i uczestników zawsze znajdowały się osoby o bardzo szerokim spektrum doświadczeń zawodowych – od początkujących, dopiero wchodzących w zawód testera, aż po wysokiej klasy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Chcemy podtrzymać tę tradycję, aby Testwarez był nadal przestrzenią wymiany myśli i idei dla całego środowiska inżynierów jakości w Polsce. Dzięki temu Testwarez jest doskonałym forum wszechstronnej, krytycznej ale i konstruktywnej dyskusji. Czekamy więc na zgłoszenia od osób będących na różnych etapach swojej kariery i na prezentacje przeznaczone zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących.

Formuła konferencji pozwala nie tylko na czynne uczestnictwo w prelekcjach, warsztatach i panelach, ale co równie istotne daje znakomitą okazję do swobodniejszych rozmów oraz integracji w kuluarach, poza oficjalnym programem konferencji. Podtrzymujemy jedenastoletnią tradycję eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, mającymi na celu zwiększenie integracji uczestników.

Zapraszamy!

 

ORGANIZATOR

Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, które już od 14 lat stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz miejsce spotkań i dialogu ludzi zajmujących się zapewnianiem jakości.

W roku 2017 zostanie zorganizowana dwunasta edycja konferencji Testwarez.
Poprzednia edycja zgromadziła ponad 400 uczestników. Wolne miejsca bardzo szybko się rozchodzą, dlatego też zachęcamy do wczesnej rejestracji!

DATA I MIEJSCE

Testwarez 2017 odbędzie się w dniach 15 17 listopada w hotelu Copernicus w Toruniu.

ODBIORCY

Konferencja jest skierowana do osób zajmujących się szeroko pojętym zapewnianiem jakości; adresujemy tematy, które zainteresują zarówno kierownictwo, jak i ściśle techniczne osoby. Będzie dużo praktyki, ale również i dużo  teorii, na bazie której te praktyki są budowane.

W tym roku szczególnie serdecznie zapraszamy do zaprezentowania swoich pomysłów:

 • wizjonerów z własnymi podejściami, doświadczeniami, wnioskami, zwłaszcza w zakresie radzenia sobie ze złożonymi, skomplikowanymi, trudnymi lub nietypowymi projektami testowymi
 • osoby zarządzające zespołami projektowymi i mające doświadczenie w ich budowaniu
 • osoby wdrażające projekty automatyzacji, w tym na co dzień pracujących w środowisku ciągłej integracji (np. jenkins vs teamcity) lub/oraz ciągłego wdrażania
 • osoby doświadczone w pracy z backlogiem oraz automatyzacją testów akceptacyjnych
 • osoby zajmujące się statycznymi technikami testowania
 • testerów sprzętu (hardware)
 • przedstawicieli DevOps
 • testerów z doświadczeniem w start-upach
 • osoby wdrażające lub poprawiające metodyki i/lub procesy testowe/jakościowe
 • osoby zajmujące się testami bezpieczeństwa, testami niefunkcjonalnymi, w tym testami wydajności, niezawodności lub użyteczności, testami aplikacji na urządzenia mobilne i wbudowane
 • osoby doświadczone w pracy z chmurą (np. AWS), w tym z rozwiązaniami takimi jak docker, buddy, chef, ansible itp.
 • osoby z doświadczeniem w testowaniu eksploracyjnym, kontekstowym, opartym na modelu, słowach kluczowych, ocenie ryzyka lub innych efektywnych strategiach podejścia do testów
 • osoby pracujące z big data (NoSQL vs SQL), wnioskowaniem kontekstowym, business intelligence (BI) czy artificial intelligence (AI)
 • osoby zaangażowane we wczesne etapy procesu wytwarzania oprogramowania – analizę biznesową, zarządzanie wymaganiami
 • osoby zajmujące się optymalizacją procesów testowych/testów w organizacji
 • osoby zajmujące się szkoleniami/coachingiem testerów w organizacjach

Zapraszamy też wszystkich innych chcących podzielić się swoimi doświadczeniami w testowaniu i zarządzaniu jakością – rozważymy każdy pomysł.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

Konferencja ma umożliwić przekazanie wiedzy, doświadczeń, informacji pomocnych w testowaniu i zapewnianiu jakości, gwarantujących uzyskanie i utrzymanie wysokiej jakości aplikacji i systemów IT. Możliwe jest przedstawienie wypracowanych przez siebie lub swoją organizację dobrych praktyk lub narzędzi wspomagających testowanie.

Podstawowym założeniem konferencji jest jej mocny wymiar praktyczny.

Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+