Przychodzi tester na rozmowę…

Prelegent: Patryk Hemperek
Przychodzi tester do lekarza…
Można by tak rozpocząć opis tej prelekcji. Nie o lekarza jednak tu będzie chodziło, a o rozmowy rekrutacyjne i to, co na nich można usłyszeć. Jestem członkiem grupy rekrutacyjnej w mojej firmie. Przeprowadziłem naprawdę sporo takich rozmów. Jedne bardziej udane, inne trochę mniej. Zauważyłem jednak jeden trend, który ostatnio coraz częściej zaczął się pojawiać na rozmowach – chęć do rozwoju w kierunku automatyzacji testów. Czy jednak wiecie z czym to się je?

Prelekcja skierowana jest do ludzi mniej doświadczonych, którzy po okresie okrzepnięcia w zawodzie dopiero zaczynają zastanawiać się nad swoją przyszłością, nad ścieżką swojej kariery. Jako lider spotkałem się też z osobami, które nie były świadome, w jakich kierunkach może rozwijać się tester. A możliwości jest naprawdę wiele. Tylko co wybrać?
Sam przeszedłem bardzo ciekawą drogę. Zdobyłem bardzo różnorodne doświadczenie, miałem przyjemność obserwować ludzi, ich rozwój, wybory, które czasem nie były trafne. Chciałbym się zatem podzielić z wami moim doświadczeniem liderskim, pokazać jak wygląda droga w kierunku managera, test leada, jakie wyzwania czekają na tej drodze.
Chciałbym także opowiedzieć o tym, jak zostać testerem, który automatyzuje; pokazać jak wygląda dzień z życia takiego testera, jakie wyzwania czekają nas po drodze i czego potrzebujesz droga koleżanko, drogi kolego, aby być w tej działce kimś ciekawym, na kogo rekruter zwróci uwagę.
Chciałbym również porozmawiać trochę o motywacji, która sprawia, że ludzie wybierają właśnie tę drogę.Czy to tylko podążanie za modą? Wszak nie wszyscy będziemy automatyzować.
Powiem także kilka słów o innych ścieżkach kariery testerskiej, może mniej oczywistych, ale z życia wziętych, z pracy w moim zespole.
Wystąpienie to skierowane jest do ludzi dopiero rozpoczynających swoją karierę, lecz być może, że coś ciekawego znajdzie dla siebie doświadczony wędrowiec.

Serdecznie zapraszam!Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+