Stary dobry przypadek testowy, a może coś innego…?

W swoim wystąpieniu chciałabym opowiedzieć o wadach I zaletach projektowania testów w oparciu o tworzenie przypadków testowych. Każdy projekt informatyczny i Organizacja rządzą się swoimi prawami, co więcej proces testowania powinien być pochodną  SDLC i dobrze, aby był dopasowany do umiejętności i wiedzy zespołu testów. Produkty testowe powinny być zrozumiałe dla Klienta, a ich celem powinna być akceptacja produktu (oprogramowania).

Od roku, razem ze swoim zespołem pracujemy, a raczej staramy się podążać według Context Driven Testing, przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu dojrzałości naszej pracy i jej efektów, i wiele, wiele pomysłów do wypróbowania i zrealizowania. Najważniejsze jest jednak to, że Testerzy sami decydują o sposobie projektowania i wykonywania zaplanowanych testów. Co ciekawsze, coraz częściej odchodzą  od przypadków testowych, zastępując je ideami testowymi (test ideas), mapami myśli, schematami, diagramami przepływu procesów biznesowych, wybierają  ścieżkę testów eksploracyjnych.

W swoim wystąpieniu, chciałabym zaprezentować studium przypadku, kilka przykładów, sprawdzonych przez nas alternatyw przypadku testowego, które zrealizowaliśmy w minionych projektach, nad którymi aktualnie pracujemy. Opowiem o wyzwaniach, sukcesach, ale również o błędach, jakie popełnialiśmy, dopasowując projektowanie testów do potrzeb Organizacji. Zaprezentuję  zmiany, jakie zaimplementowaliśmyw naszej codziennej pracy Testera, sprawiając, aby była przyjemnością, wyzwaniem, oraz stymulowała zespół do poszukiwań alternatywnych sposobów zapewnia jakości w dynamicznie rozwijającym sięświecie IT.

Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+