Piotr Kardasiński-Bunalski

W branży informatycznej pracuję od 2000 roku. Zaczynałem od zarządzania i administrowania systemem informatycznym odpowiedzialnym za system pobierania opłat za przejazdy. Następnie rozpocząłem moją przygodę z testowaniem. Początkowo zajmowałem się jedynie przygotowywaniem oraz wykonywaniem przypadków testowych. Po kilku miesiącach wdrożyłem się w testy automatyczne. Wstępnie zajmowałem się głównie testami wydajnościowymi. Byłem członkiem zespołu dedykowanego do testów wydajnościowych w naszej organizacji. Zespół zajmował się świadczeniem usług dla klientów wewnętrznych. Spektrum projektów było bardzo różne, od bardzo małych projektów po duże korporacyjne rozwiązania wdrażane w całej organizacji.
Po kilku latach zająłem się również funkcjonalnymi testami automatycznymi. Wdrażałem testy automatyczne w organizacji. Początkowo głównie w obszarze systemów/aplikacji używanych w środowiskach walidowanych, a następnie również w innych obszarach organizacji. Opracowałem oraz wdrożyłem framework do testów automatycznych oparty o narzędzie HP UFT, który obecnie jest z powodzeniem używany i rozwijany przez dedykowany zespół zajmujący się funkcjonalnymi testami automatycznymi. Obecnie jestem zatrudniony jako ekspert w zakresie testów automatycznych. Głównie zajmuję się wsparciem organizacji w zakresie wdrażania i utrzymywania funkcjonalnych testów automatycznych w projektach/systemach oraz definiowania i rozwijania standardów w tym zakresie. Dodatkowo zarządzam kilkoma zespołami testowymi zajmującymi się funkcjonalnymi testami automatycznymi w konkretnych projektach. Prowadzę wewnętrzne szkolenia z zakresu testów automatycznych oraz wspieram testerów w ich codziennych problemach.
W trakcie mojej kariery jako tester miałem również okazję wilelokrotnie pełnić funkcję kierownika testów w projektach.
Jestem certyfikowanym testerem ISTQB.
Poza testowaniem zajmuję się również programowaniem, utrzymywaniem i rozwijaniem systemówopartych o języki PHP i javascript.
Po pracy zgłębiam tajniki sztuki Aikdo i jeżdżę na rowerze.

Czy płacić za czas czy za efekt? Model współpracy pomiędzy dostawcą a klientem w kontekście automatyzacji testówplTestWarez 2017
W branży informatycznej pracuję od 2000 roku. Zaczynałem od zarządzania i administrowania systemem informatycznym odpowiedzialnym za system pobierania opłat za przejazdy. Następnie rozpocząłem moją przygodę z testowaniem. Początkowo zajmowałem się jedynie przygotowywaniem oraz wykonywaniem przypadków testowych. Po kilku miesiącach wdrożyłem się w testy automatyczne. Wstępnie zajmowałem się głównie testami wydajnościowymi. Byłem członkiem zespołu dedykowanego do…więcej

Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+