Jak wprowadzić i utrzymać kulturę DevOps w środowisku QA?


Prelegent: Wojciech Gawroński

Prelegent: Kamila Gawrońska

Odpowiedzialność to cecha, która nie jest obca testerkom i testerom. I nie mamy problemu z tym, że na co dzień w większości firm, to my (wyłącznie!) opiekujemy się infrastrukturą do testów / środowiskiem stagingowym. Nie mamy, prawda? 😉

No właśnie, czy to czasem nie jest tak, że opiekuje się nim ta jedna, jedyna osoba i jej współtowarzysze odprawiają modły do „bóstw wszelakich”, żeby wszystko działało bez problemu, gdy opiekun idzie na urlop. Jak uniknąć takiej sytuacji? Jak skutecznie obudzić collective ownership i wdrożyć prawdziwy DevOps w swoim środowisku? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów. Opowiemy sobie m.in. jakie wartości musimy pielęgnować w Naszym zespole aby eksperyment „zasadzenia nowej kultury” mógł się powieść i dlaczego wdrożenie DevOps to proces a nie projekt.

Ale nie zatrzymamy się tylko na tym. Oprócz samego wdrożenia kultury DevOps zaprezentujemy sobie szereg narzędzi, które mocno wspomogą nas w procesie automatyzacji i budowy środowiska testowego – a na przykładzie tego projektu i narzędzi odpowiemy sobie na pytania związane z utrzymaniem kultury w dobrej formie.

Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+