Centralizacja pracy testera

Prelegent: Damian Bednarczyk
Przełączanie się między wykonywaniem różnych zadań powoduje zmniejszenie efektywności pracy, ponieważ za każdym razem tracimy od 10 do 25 minut – jest to czas, który nasz mózg potrzebuje by ponownie skupić się na poprzednio wykonywanej czynności. Podobnie jest jeśli korzystamy z wielu narzędzi wymaganych do realizowania przydzielonych nam zadań, ponieważ wiele narzędzi posiada różne interfejsy co narzuca sposób korzystania z nich. Jeśli obsługa narzędzi będzie podobna lub identyczna zwiększy to efektywność naszej pracy.
W czasie pracy w jednej z zaprzyjaźnionych firm razem z kierownictwem postanowiliśmy zmierzyć się z tematem centralizacji pracy pracowników, a jako, że w zastanym przeze mnie środowisku praca skupiała się już wokół JIRA podjęliśmy decyzję o wybraniu narzędzia dla testerów, które pozwoli im również pracować w JIRA.
Na warsztat wzięte zostały cztery narzędzia z uwagi ich popularność na rynku oraz opinie innych użytkowników: TestLink, TestRail, qTest, Zephyr. Podczas prezentacji przedstawię zestawienie wymienionych narzędzi oraz argumentację, dlaczego to właśnie Zephyr został wybrany jako najbardziej odpowiednie narzędzie do realizacji centralizacji pracy.
Podczas prelekcji przedstawię przykład konfiguracji narzędzi od Atlassian, który pozwala na stworzenie sobie środowiska pracy, które zapewni, że nasze działania skupiać się będą wokół punktu centralnego. Tym punktem centralny jest JIRA a na kompletne środowisko do pracy składać się będzie Stash jako repozytorium kodu, Bamboo jako narzędzie do budowania wersji oraz wymieniony wcześniej Zephyr. Dla każdego z narzędzi zaprezentuję przykłady integracji między sobą, aby możliwe było dostrzeżenie wymiernych korzyści z przygotowanej konfiguracji.


Tagged under:

Program konferencji

TwitterFacebookLinkedInGoogle+